امکان طلاق توافقی در دوران بارداری

امکان طلاق توافقی در دوران بارداری

حصول بهترین نتیجه

در دعاوی خانواده و طلاق در مشهد

توسط  تیمی از بهترین وکلای مشهد

از لحاظ قانون امکان طلاق زن باردار وجود دارد و فرقی نمی کند

که طلاق از چه نوعی باشد، توافقی یا غیر از آن.

انجام مراحل طلاق زن باردار و یا طلاق توافقی در دوران بارداری،

بر اساس قانون مدنی ایران و قانون حمایت خانواده ، مورد پذیرش قرار گرفته است .

یکی از مدارک طلاق توافقی برای دادگاه خانواده مشهد ،

طبق ماده 31 قانون حمایت خانواده ” برای  زنان ( غیر دوشیزه و غیر یائسه )

گواهی عدم بارداری است، در واقع این گواهی برای آن اخذ می شود

که مشخص کند زوجه در هنگام طلاق باردار است یا خیر؟

بنابراین باردار بودن زن در توافقات زوجین برای طلاق توافقی مهم بوده

و باید مواردی همچون نفقه زن باردار و نحوه نگهداری فرزند و…

توسط وکیل طلاق توافقی در مشهد تعیین تکلیف شود. امکان طلاق توافقی در دوران بارداری

تعیین نفقه فرزند در صورت باردار بودن

در طلاق توافقی در دوران بارداری باید نحوه وضع حمل و هزینه های کامل آن که بر عهده پدر فرزند است مشخص شود و نیز پس از تولد معین گردد که سرپرستی فرزند بر عهده کدامیک از والدین می­باشد. همچنین حقوق مالی زن از قبیل مهریه ، اجرت المثل و نفقه به صورت کامل باید در متن توافق نامه طلاق توافقی در دوران بارداری قید شود. و گرنه زوجه ناچار است بعد از طلاق از یک وکیل خوب مهریه در مشهد کمک گرفته تابتواند مهریه خود را وصول نماید

بیشتر بدانید :
وکیل تجدیدنظرخواهی در مشهد - وکیل در مشهد - 09155003417

لازم به ذکر است که طبق قانون حمایت از خانواده حضانت فرزند حاصل از طلاق تا 7 سالگی بر عهدة مادر و هزینه ­های وی بر عهده پدر است مگر آنکه زن در هنگام طلاق سرپرستی فرزند خود را به پدر واگذار کند در این صورت است که حضانت و نفقه فرزند بر عهده پدر خواهد بود. در صورتی که فرزند از زن باردار پس از طلاق پدر نداشته باشد یعنی مفقود گشته یا در قید حیات نباشد، مسئولیت پرداخت نفقه با جد پدری است و جد پدری با اعمال و ولایت قهری عهده دار سرپرستی فرزند می باشد.

عده طلاق زن باردار:

طبق ماده 1140 قانون مدنی که بیان می کند: « طلاق زن در زمان قاعدگی و یا در حالت نفاس جایز نیست مگر اینکه زن یا زوجه باردار بوده و یا طلاق قبل از زناشویی واقع گردد و…» و نیز طبق ماده 1153 قانون مدنی: «عده طلاق و فسخ نکاح و بذل مدت و انقضاء آن در مورد زن باردار و حامله تا زمان وضع حمل وی است». در ماده 1154 قانون مدنی نیز بیان شده است که عده وفات چه در عقد دائم و چه در عقد موقت چهار ماه و 10 روز است مگر آنکه زوجه باردار باشد که در این صورت عده وفات تا زمان وضع حمل زوجه است.

در نهایت باید گفت که اگر زن بارداری طلاق داده شود مطابق با قول تمام مراجع عده طلاق وی تا زمان وضع حمل می باشد یعنی اگر طلاق در ماه اول بارداری انجام شود ، عده زن حدود هشت ماه و تا زمان وضع حمل می باشد. یا اینکه اگر طلاق زن باردار در هشت ماهگی از بارداری اجرا شود، عده طلاق حدود یک ماه است. در هر صورت عده طلاق زن باردار تا زایمان است .و بعد از آن فورا می تواند با شخص دیگری ازدواج کند و در این دوران یعنی تا زمان زایمان به زن نفقه تعلق می گیرد. در صورت داشتن سوال در مورد نفقه از وکیل نفقه در مشهد می توانید سوالات خود را بپرسید.

بیشتر بدانید :
وکیل دعوی لعان و نفی ولد در مشهد - وکیل مشهد

 

در صورتیکه نیاز به مشاوره با وکیل خوب در مشهد در زمینه طلاق توافقی در دوران بارداری، شرایط ، مدارک و هزینه طلاق توافقی دارید میتوانید به صورت رایگان مورد حقوقی خود را از طریق تلفن با همکاران ما مطرح کنید و یا در صورت تمایل به مشاوره حضوری نسبت به اخذ نوبت از طریق شماره تلفن دفتر یا شماره وکیل در مشهد اقدام نمایید.

درباره ی وکیل مدافع

مطلب پیشنهادی

وکیل خوب در مشهد

وکیل خوب در مشهد ، انتخاب یک وکیل خوب دادگستری در انجام یک پرونده بسیار موثر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس