وکالت مهریه در مشهد

سنت زیبا و مهربانانه ازدواج اگرچه همیشه زیبا و پسندیده است ولی قواعد و قوانینی که در راستای احقاق حقوق طرفین این سنت زیبا صورت می‌گیرد ازجمله مهریه از آن دست مواردی است که باید دو طرف در مورد آن اطلاع یافته و شرایط را به‌طور کامل بدانند، از نظر وکیل دادگستری در مشهد این دانستن‌ها کمک می‌کند تا در کنار قواعد قلبی و عاطفی با عقل و بینش بهتر نسبت به ازدواج و اختلافات احتمالی پس‌ازآن به این جمع از اجتماع اضافه شوند.

 

مقدار

قانون مقدار مشخصی برای مهریه تعیین نکرده و بستگی به توافق طرفین دارد. تعیین مهریه در نکاح منقطع الزامی است و عدم تعیین آن موجب بطلان عقد می باشد. قوانین جدید صرفاً درخصوص نحوه وصول آن و اجرای محکومیت مالی و بازداشت مدیون می باشد که می تواند از وکیل اعسار در مشهد کمک بگیرید .مهریه به هر میزانی قابل وصول می باشد البته داشتن مال نیز شرط است.

 

وکیل مهریه در مشهد می‌تواند با توجه به اینکه قوانین و راهکارهای آن را به‌خوبی می‌داند و نسبت به آن اشراف دارد در تسریع روند دادگاه بسیار مؤثر باشد و با سرعت بیشتری برای دریافت مهریه زن اقدام کند وکالت مهریه مشهد اصولا توسط وکیل خانواده در مشهد انجام می شود.

 

دین ممتاز

مهریه دین ممتاز است و پیش از هر بدهی از بدهکار دریافت می شود.اهمیت بدهی مرد به همسر خود و حساسیت رابطه زوجین (زوج و زوجه یا همان زن و مردی که با هم ازدواج کرده اند) و البته امتیازی که قانونگذار برای حمایت از زن پیش بینی کرده موجب شده است تا این طلب را بستانکاری ویژه و ممتاز به حساب آورد و پرداخت آن را (حتی اگر بدهی مرد فوت شده، باشد) بر هر طلب دیگری برتر و پیش تر دانسته است.

مطلب دیگر اینکه محکوم شدن زن به رابطه نامشروع از نظر وکیل رابطه نامشروع تاثیری در حقوق مالی زوجه ندارد.

 

از نظر وکیل طلاق توافقی ، پرداخت مهریه در طلاق توافقی بستگی به توافق طرفین دارد. هرچند که با توجه به اینکه نوع طلاق خلع می باشد زوجه باید مقداری از مهریه خود را بذل نماید.

دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button