توافق در زمینه حضانت در طلاق توافقی – وکیل طلاق توافقی در مشهد

وکیل در مشهد ، مشاوره حقوقی تلفنی در مشهد

مشاوره و وکالت توسط وکلای خوب مشهد ،

در امور حقوقی کیفری ملک و طلاق در مشهد ،

شماره وکیل در مشهد 09155003417

 

توافق در زمینه حضانت در طلاق توافقی

از نظر وکیل طلاق توافقی در مشهد دو نظریه مشورتی در زمینه حضانت در  طلاق توافقی وجود دارد:

 

 شماره نظریه457/93/7
تاریخ نظریه1393/02/30

با توجه به اینکه حسب استعلام ،‌زوجین مزبور با توافق خویش حضانت فرزندان مشترک را به زوجه محول نموده و بر همین اساس اقدام به طلاق توافقی نموده اند، هرگاه زوج بر خلاف توافق خود، تقاضای سلب حضانت فرزندان را از مادر بنماید، اگر علت حادث و جدیدی برای سلب حضانت از زوجه عنوان نکرده باشد، با توجه به تعیین تکلیف این قضیه با توافق زوجین و لازم الوفا بودن توافق مزبور بر اساس ماده 10 قانون مدنی، موضوع خواسته زوج محکوم به ردّ است.

 شماره نظریه1529/92/7
تاریخ نظریه1392/08/13

در صورتی که احدی از والدین حق حضانت خود را تا مدتی (مثلا تا رسیدن فرزند به سن بلوغ شرعی) به دیگری واگذار نماید ،این توافق طبق ماده 10 قانون مدنی لازم الوفاست و تا انقضاء مدت تعیین شده ،حّق رجوع ندارد، خصوصاً آنکه واگذاری حق حضانت مزبور حسب فرض استعلام به وجه ملزمی یعنی در قبال بذل مهریه بوده است. بدیهی است بعد از رسیدن طفل به سن بلوغ شرعی، در انتخاب هر یک از والدین جهت ادامه زندگی مختار است.

بیشتر بدانید :
دادخواست طلاق توافقی - وکیل طلاق توافقی در مشهد - وکیل پایه یک دادگستری

اگر مادر در زماني كه حضانت بر عهده اوست ازدواج كند، تكليف چيست؟

 

حضانت، به زبان ساده نگاه داشتن طفل ، مواظبت ، مراقبت و تربیت او و تنظیم روابط او با خارج است.

نگاهداری و مراقبت از کودک شامل موارد مختلفی همچون تعلیم آداب مختلف اجتماعی ،

فراهم کردن فضای مناسب جهت تفریح ، بهداشت و آرامش او می شود. به طور کلی هر آنچه که کودک برای رشد و بالندگی بدان نیاز دارد در مقوله حضانت می گنجد.

قانون مدنی

بر اساس اصلاحیه قانون مدنی ، کودکانی که والدین آنها با هم زندگی نمی کنند اعم از دختر و پسر ، تا سن 7 سالگی مادر نسبت به پدر در اولویت قرار دارد. سابق بر اصلاحیه فوق ، مادر تا دو سالگی برای حضانت کودک در اولویت بود اما با اصلاح قانون مدت اولویت مادر تا 7 سالگی کودکان افزایش یافته است. پس ازاین سن دختران تا 9 سالگی و پسران تا 15 سالگی ، تحت حضانت پدر قرار خواهند گرفت. پس از سن بلوغ یعنی دختران در 9 سالگی و پسران در 15 سالگی ، به طور کامل حق خواهند داشت که انتخاب نمایند با کدام یک از والدین تمایل دارند که زندگی کنند.

وکیل طلاق توافقی در مشهد : دادگاه خانواده می تواند توافقات مربوط به حضانت را اگر خلاف مصلحت طفل بداند باطل نماید.  شما می تواند از طریق شماره تلفن وکیل در مشهد سوالات خود را بپرسید.

بیشتر بدانید :
وکیل طلاق توافقی در مشهد

درباره ی وکیل مدافع

مطلب پیشنهادی

وکیل طلاق توافقی در مشهد

وکیل طلاق توافقی در مشهد ، ابتدا توافقات زوجین توسط وکیل طلاق توافقی مشهد تنظیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس