وکیل دادگستری طلاق

وکیل دادگستری طلاق، امر وکالت منوط به نتیجه نیست ،وکیل تمام سعی  خویش را جهت احقاق حقوق موکل و حصول بهترین نتیجه می نماید چرا که علاوه بر رضایت موکلش،به کار خود نیز اعتبار می بخشد… تیم وکیل مشهد ما نیز براین باور و اعتقاد است.

 

وکیل دادگستری طلاق

آیا ضمن عقد ازدواج زوجه میتواند شرط کند که زوج حق طلاق دادن او را نداشته باشد؟

پاسخ : زن نمی تواند در عقد ازدواج، شرط کند که شوهرش حق ندارد او را طلاق دهد؛ زیرا مطابق ماده 1133 قانون مدنی، مرد می تواند هروقت بخواهد زن خود را طلاق دهد، بنابراین اختیار طلاق از قوانین آمره بوده و شرط مذکور باطل است.همچنین، زن نمی تواند شرط کند که حق دادن طلاق با او باشد؛ زیرا قانون حق طلاق را منحصراً به شوهر داده و از قوانین آمره می باشد، بنابراین چنین شرطی نیز باطل است این سوالی هست که بارها از وکیل طلاق در مشهد سوال شده است.

اما زن می تواند، ضمن عقد ازدواج شرط نماید، که از طرف شوهر وکیل باشد که در موارد معینی یا در مدت معینی یا حتی بدون شرط یا مدت، بتواند خود را از قید زوجیت طلاق دهد، در این صورت زن به نمایندگی و به وکالت از شوهر وگرفتن وکیل در مشهد ، خود را طلاق می دهد، نه اینکه حق طلاق داشته باشد.

 

سؤال: آیا اشخاصی که از طریق ثبت ممنوع الخروج گردیده اند می توانند از کشور خارج شوند؟
پاسخ وکیل : بنا به ضرورت یک بار و به مدت حداکثر 6 ماه می توانند با معرفی ملکی جهت تضمین بازگشت، از کشور خارج شوند.

سوال: اگر دختر جهيزيه را بدون صورت برداری و در ابتدای ازدواج به منزل  شوهر  آورده باشد ، آیا می توان ثابت کرد که دختر آنها را آورده است ؟

پاسخ وکیل  : در صورتی که در زمان انتقال جهيزيه به منزل مشترک ، فهرستی تهيه و به امضای زوج برسد ، استرداد آن با مشکلی مواجه نخواهـد شـد ،در غير اين صورت با شهادت شهودی که اطلاع از اقلام جهيزيه دارند و يا مدارک مربوط به خريد آن مـی تـوان در خصـوص اثبـات وجـود جهيزيه اقدام نمود .

 

بیشتر بدانید :
وکیل امور بانکی در مشهد - دعاوی بانکی - وکیل پایه یک دادگستری در مشهد

 شماره وکیل در مشهد 09155003417

درباره ی وکیل مدافع

مطلب پیشنهادی

وکیل خوب در مشهد

وکیل خوب در مشهد ، انتخاب یک وکیل خوب دادگستری در انجام یک پرونده بسیار موثر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس