وکیل طلاق از طرف زن – وکیل در مشهد

وکیل طلاق از طرف زن ، اگر مرد در خصوص طلاق مخالفت کند و زن اصرا به طلاق داشته باشد باید از طریق اثبات عسر و حرج توسط وکیل طلاق در مشهد یا اثبات یکی از موارد دوازده گانه شروط ضمن عقد نکاح در صورت امضاء کردن زوج – حکم طلاق اخذ نماید. علاوه بر طلاق مهریه را هم می تواند وصول نماید بنابراین درخواست طلاق از طرف زن و گرفتن مهریه در صورتی امکان پذیر است که زن دلیل محکمه پسند و موجه به دادگاه برای طلاق ارائه نماید.

عسر  و حرج

بر اساس ماده ۱۱۳۰ قانون مدنی “درصورتی‌که دوام زوجیت موجب عسر و حرج زوجه باشد، وی می‌تواند به حاکم شرع مراجعه و تقاضای طلاق کند. چنانچه عسر و حرج مذکور در محکمه ثابت شود، دادگاه می‌تواند زوج را اجبار به طلاق نماید و درصورتی‌که اجبار میسر نباشد زوجه به اذن حاکم شرع طلاق داده می‌شود.”

غیبت شوهر

ماده ۱۰۲۹ قانون مدنی عنوان می‌کند “هرگاه شخصی چهار سال تمام غایب مفقودالاثر باشد زن او می‌تواند تقاضای طلاق کند. در این صورت با رعایت قوانین مرتبط به شخص مفقودالاثر (ماده ۱۰۲۳) حاکم او را طلاق می‌دهد.

نپرداختن نفقه

برحسب ماده ۱۱۲۹ قانون مدنی “در صورت استنکاف شوهر از دادن نفقه و عدم امکان اجرای حکم محکمه و الزام او به دادن نفقه، زن می‌تواند برای طلاق به حاکم رجوع کند و حاکم شوهر را اجبار به طلاق می‌نماید. همچنین است در صورت عجز شوهر از دادن نفقه.” لازم به ذکر است که زوجه یا وکیل دادگستری بایستی دعوی نفقه مطرح نمایند در مورد نحوه طرح  می تواند از وکیل نفقه در مشهد کمک بگیرید.

بیشتر بدانید :
وکیل مهریه

وکالت در طلاق

مرد می تواند در ضمن عقد نکاح و در سند ازدواج، وکالت در طلاق  را به همسرش واگذار نماید و یا این که می تواند بعد از ازدواج به یک از دفاتر اسناد رسمی و یا کنسولگری ایران در خارج از کشور مراجعه کند و به همسرش و یا هر شخص دیگری که صلاح بداند وکالت برای طلاق بدهد.حق طلاق زن

حق طلاق زن
اصطلاح وکالت حق طلاق که رایج شده است در واقع وکالت در طلاق است که مرد به همسرش می دهد. حق طلاق زن – به تعبیر عامیانه – به منزله بی نیازی از مراجعه به دادگاه نیست و در این راستا زوجه ای که وکالت مذکور را دارد باید به وکیل دادگستری مراجعه کند و با حدود اختیارات مندرج در وکالتنامه برای همسرش وکیل طلاق توافقی انتخاب نماید که طلاق توافقی می باشد.

درباره ی وکیل مدافع

مطلب پیشنهادی

تشریفات طلاق رجعی – وکیل خانواده در مشهد

تشریفات طلاق رجعی در طلاق رجعی تشریفات خاصی، طبق تبصره ی 4  ماده واحده، مقرر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس