وکیل مهریه

وکیل مهریه

وکیل مهریه
وکیل مهریه

 

وکالت تخصصی دعاوی خانواده

دعاوی مهریه  از جمله دعاوی است که مالی محسوب می شود ( مالی اصلی ) و برای به اجرا گذاشتن مهریه از طریق دادگاه یا به اجرا گذاشتن مهریه از طریق اجرای ثبت نیارمند ابطال تمبر مالی باشد و هم چنین طبلق قانون وصول برخی از درآمدهای دولت برای شروع و به جریان انداختن پرونده مهریه  توسط وکیل مهریه مشهد باید ۳٫۵ درصد ارزش خواسته به عنوان هزینه دادرسی به صندوق دادگستری واریز شود.

 

مهریه

مهریه یکی از مهمترین حقوق مالی زوجه و در واقع تضمین و پشتوانه مالی وی محسوب می شود که بصورت کامل توسط شرع، قانون و عرف پذیرفته شده و حمایت می شود. همچنین زوجه برای دستیابی به مهریه خود از حمایت های خاص حاکمیت برخوردار است و به همین جهت است که در مواد گوناگون و قسمت های مختلفی از قوانین، در مورد مهریه تعیین تکلیف شده است و از طریق همین قوانین است که وکیل دادگستری در مشهد  به شما کمک می کند تا به این حقوق قانونی خود دست یابید.

برای اقدام از طریق دادگاه حقوقی خانواده زن می تواند در صورت تمایل با مراجعه به وکیل خوب پایه یک دادگستری و دریافت مشاوره حقوقی خواسته خود را ( میزان مهریه ) در برگه های مخصوص دادخواست نوشته و مهریه خود را از طریق دادگاه محل سکونت همسر و محل سکونت خود ( در صورت زندگی در محلی غیر از محل سکونت زوج ) درخواست کند که بعد از طرح دعوا دادگاه زوج را به پرداخت مهریه ملزم می کند.

بیشتر بدانید :
گواهی تجرد - وکیل خانواده در مشهد - وکیل پایه یک دادگستری

 

 وکالت مهریه

کارهایی که وکیل مهریه برای گرفتن مهریه میتواند انجام دهد:

تسریع در روند رسیدگی به پرونده

به طور مثال میتواند از اعلام اعسار دروغین و انتقال اموال به غیر و طولانی کردن روند رسیدگی دادگاه جلوگیری کند. پیش آمده که خانم شخصا و بدون مشورت با چند وکیل دعاوی خانواده مستقیما برای گرفتن مهریه خود عمل کرده و الان بیش از دو سال است که پرونده بدون رسیدن به نتیجه خاصی در جریان است.

* عدم نیاز به حضور موکل در هیچ یک از جلسات دادگاه

بسیار از افراد بابت مراجعه به دادگاه خانواده با مشکلات و معذوراتی از جمله کمبود وقت و مشغله کاری و…. روبه رو هستند که ترجیح میدهند یک وکیل خانواده پیگیر کارهای انها در دادگاه باشد.

درباره ی وکیل مدافع

مطلب پیشنهادی

تشریفات طلاق رجعی – وکیل خانواده در مشهد

تشریفات طلاق رجعی در طلاق رجعی تشریفات خاصی، طبق تبصره ی 4  ماده واحده، مقرر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس